Wioleta Przybysz Zdjęcie profilowe

Wioleta Przybysz

Legionowo, Polska
Artysta (Malarstwo)
Urodzony w nieznana data

Malarstwo Wiolety Przybysz zrodziło się na gruncie ekspresjonizmu i koloryzmu. Koloru, formy i kompozycji uczyła się w pracowni znanego malarza ekspresjonisty Michała Moląga w Warszawie.

W swoich pracach próbuje zapisać subiektywne, ulotne wrażenie chwili. Przy pomocy prymitywnej, surowej, ekspresyjnej kreski i mocnych uderzeń pędzla przedstawia przedmioty codziennego użytku. Unika wyszukanych, skomplikowanych treści: jej tematy są proste, zazwyczaj są to rzeczy osobiste, z jej zwykłego otoczenia. Poprzez ciągłe eksperymentowanie ze światłem odkrywa nowe rozwiązania kompozycyjne plam barwnych oraz kontrastów w nich zawartych. Z odwagą i uporem stosuje autorskie barwy i ich wzajemne relacje. W swoich martwych naturach, pejzażach, obrazach figuratywnych dąży do przedstawień czysto malarskich, do rozgrywki koloru i formy w przestrzeni. Zwraca się w swoich akwarelach, gwaszach jak i pracach olejnych w stronę klasycznych ekspresjonistów niemieckich i skandynawskich takich jak Emil Nolde, Edvard Munch, Ernst Ludwig Kirchner, a także bardziej współczesnych, jak Karen Degett czy Jon Gislason, Asger Jorn, Per Kirkeby, Birgitta Bachmann.
Świadomie deformuje, przedstawia formę przy pomocy ostrych, barw. Niekiedy stosuje w swoich pracach mocny kontur aby uwypuklić dramatyzm przedstawianych przedmiotów. W swojej drodze artystycznej jest surowa i konsekwentna, traktuje sztukę z wielką powagą, buduje i udoskonala swój warsztat, znajdując coraz więcej uznania wśród miłośników sztuki i kolekcjonerów.

Odkryj współczesne dzieła autorstwa Wioleta Przybysz, przeglądaj najnowsze dzieła i kupuj online. Kategorie: współcześni artyści polscy (urodzony w nieznana data). Domeny artystyczne: Malarstwo. Rodzaj konta: Artysta , członek od 2017 (Kraj pochodzenia Polska). Kup najnowsze prace Wioleta Przybysz na Artmajeur: Wioleta Przybysz: Odkryj wspaniałe dzieła współczesnych artystów. Przeglądaj dzieła, kupuj oryginalne dzieła sztuki bądź odbitki i wysokiej jakości wydruki.

Wioleta Przybysz Zdjęcie profilowe Duży

Ocena artysty, Biografia, Studio artysty:

Zobacz pełny profil

Obserwuj

Wszystkie dzieła autorstwa Wioleta Przybysz

Filtry
Sortuj według:
Loading...
Kontakt Wioleta Przybysz
Wyślij prywatną wiadomość do Wioleta Przybysz
Wyślij wiadomość

Artmajeur

Otrzymuj nasz biuletyn dla miłośników i kolekcjonerów sztuki