Tomasz Koclęga Zdjęcie profilowe

Tomasz Koclęga

Polska
Artysta (Rzeźba)
Urodzony w 1968

Tomasz Koclęga jest rzeźbiarzem figuratywnym z Polski. Przez wiele lat skupiał się na rzeźbie plenerowej, ale w ostatnich latach jego nowym i bardzo lubianym sposobem wyrazu stały się małe rzeźby z brązu. W swoich pracach łączył klasyczne brązy z dodatkowymi materiałami, takimi jak szkło, kamienie czy złoto, które odgrywają ważną rolę w jego rzeźbach, jako atrybuty. Jego prace, zazwyczaj wyraźnie grające gestem i dynamicznymi pozami, są bardzo dobrze rozpoznawane. Jego uniwersalny język wizualny dotarł do ludzi na całym świecie.

Twórczość Tomasza Koclęgi skupia się na ludzkiej naturze z jej pragnieniami, emocjami, możliwościami i marzeniami. Ta fascynacja wyznacza obszar jego twórczości, wyrażający się przede wszystkim rzeźbą figuratywną. Doskonałe wyczucie formy umożliwia widzom zgłębianie i odkrywanie prawdy o człowieku. Treść emocjonalna i intelektualna skondensowana jest w zdeformowanych ciałach ludzkich, będących cichymi gestami, które stają się alfabetem wyrażania uniwersalnych wartości.

W swoim dorobku ma monumentalne rzeźby w przestrzeni publicznej, na stałe zainstalowane na trzech kontynentach. Wystawiane są m.in. w Saint Louise (USA), New Delhi, Chandighar (Indie), Wilnie (Litwa), Zlinie (Czechy) oraz w Bytomiu, Rybniku i Katowicach (Polska).

Koclęga prezentował swoje prace na całym świecie: w USA, Japonii, Indiach, Chinach, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Belgii, Niemczech, Indonezji, Hongkongu, Tajwanie, Austrii, Finlandii, Włoszech, Słowacji, Czechach oraz wielu polskich miast. Otrzymał liczne nagrody na największych i najważniejszych międzynarodowych konkursach rzeźby ze śniegu: The Bronze Award w Harbinie, Chiny (2015); Nagroda za najlepszą kreatywność w Harbinie w Chinach (dwukrotnie: 2014 i 2016); IV nagroda w Sapporo, Japonia (dwukrotnie: 2015, 2017); Nagroda Miasta Nayoro w Nayoro, Japonia (2016) oraz Nagroda Publiczności w Krasnojarsku, Rosja (2017).

Urodził się w 1968 roku w Polsce, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach sztuki na całym świecie.


Odkryj współczesne dzieła autorstwa Tomasz Koclęga, przeglądaj najnowsze dzieła i kupuj online. Kategorie: współcześni artyści polscy (urodzony w 1968). Domeny artystyczne: Rzeźba. Rodzaj konta: Artysta , członek od 2021 (Kraj pochodzenia Polska). Kup najnowsze prace Tomasz Koclęga na Artmajeur: Tomasz Koclęga: Odkryj wspaniałe dzieła współczesnych artystów. Przeglądaj dzieła, kupuj oryginalne dzieła sztuki bądź odbitki i wysokiej jakości wydruki.

Tomasz Koclęga Zdjęcie profilowe Duży

Ocena artysty, Biografia, Studio artysty:

Zobacz pełny profil

Obserwuj

Uznany artysta
Nagrodzony
Opublikowane w mediach

Wszystkie dzieła autorstwa Tomasz Koclęga

Filtry
Sortuj według:
Loading...
Kontakt Tomasz Koclęga
Wyślij prywatną wiadomość do Tomasz Koclęga
Wyślij wiadomość

Artmajeur

Otrzymuj nasz biuletyn dla miłośników i kolekcjonerów sztuki