Alex Johanson Zdjęcie profilowe

Alex Johanson

Andrychów, Polska
Artysta (Rzeźba, Malarstwo)
Urodzony w 1966

Alex Johanson to współczesny polski artysta. Zafascynowany polskim pejzażem, folklorem i historią tworzy swoje oryginalne i nieszablonowe dzieła o ciekawym kształcie i kolorze. Wśród nich wszystkich można znaleźć kobiety z wąską talią, biuściaste, mężczyzn w cylindrach czy Lajkonik-kobietę.

Tworzy obrazy, rzeźby w drewnie i formy ceramiczne, przedstawienia kobiet i mężczyzn o charakterystycznych nosach, wyłupiastych oczach i łabędzich szyjach. Są to pary splecione w miłosnych objęciach, które komunikują się ze sobą jasnym i dosłownym użyciem swoich języków. Pojawia się też dziwna menażeria – rzeźby kotów, świń, głów owiec, kilka wizerunków kogutów i zwierząt o różnym charakterze, towarzyszące Trzem Mędrcom.

Alex Johanson urodził się w 1966 roku w Polsce.


Odkryj współczesne dzieła autorstwa Alex Johanson, przeglądaj najnowsze dzieła i kupuj online. Kategorie: współcześni artyści polscy (urodzony w 1966). Domeny artystyczne: Rzeźba, Malarstwo. Rodzaj konta: Artysta , członek od 2018 (Kraj pochodzenia Polska). Kup najnowsze prace Alex Johanson na Artmajeur: Alex Johanson: Odkryj wspaniałe dzieła współczesnych artystów. Przeglądaj dzieła, kupuj oryginalne dzieła sztuki bądź odbitki i wysokiej jakości wydruki.

Alex Johanson Zdjęcie profilowe Duży

Ocena artysty, Biografia, Studio artysty:

Zobacz pełny profil

Obserwuj

Uznany artysta
Wybór redaktora
Sprzedawane w galeriach

Wszystkie dzieła autorstwa Alex Johanson

Filtry
Sortuj według:
Kontakt Alex Johanson
Wyślij prywatną wiadomość do Alex Johanson
Wyślij wiadomość

Artmajeur

Otrzymuj nasz biuletyn dla miłośników i kolekcjonerów sztuki