Marta Lesniakowska Zdjęcie profilowe

Marta Lesniakowska

WARSZAWA, Polska
Artysta (Fotografia)
Urodzony w nieznana data
Kiedy fotografuję, nic nie jest dla mnie ważniejsze lub mniej ważne/When I photograph, nothing is more or less important to me;

Marta Leśniakowska jest artystką fotograficzką, ale jednocześnie historyczką i krytyczką sztuki, prowadzi badania nad kulturą wizualną. To właśnie determinuje jego podejście do fotografii: strategia „spojrzenia, które pamięta”, które przywołuje znajome obrazy z historii sztuki w celu ich transmisji/intertekstualizacji. Jej dialog z nimi polega na zadaniu sobie pytania, czy możliwe jest przywołanie ich znaczeń i tego, czym są lub mogą być dzisiaj. Fascynuje ją światło - jego rola w konstruowaniu obrazu, parergon tworzący obraz. Dlatego w fotografii ulicznej analizuje wzajemne oddziaływanie światła i ciemności, związek między ostrością a rozmyciem oraz przenikanie się obrazów jako równoczesnych rzeczywistości. W ten sposób wydobywa tajemniczy charakter miasta, nawiązując do estetyki czarnego kina i mistrza XX-wiecznej fotografii ulicznej, Saula Leitera.(ml)

Kiedy fotografuje, nic nie jest dla niej mniej lub bardziej ważne; jego spojrzeniem kierują się często zasadami poetów minimalistycznych: oszczędnością szczegółu, odkrywaniem podtekstów i insynuacji ukrytych w niewidzialnych przedmiotach i skrawkach codzienności.

Marta Leśniakowska mieszka i pracuje w Polsce. Jego prace znajdują się w kolekcjach publicznych (Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum w Bydgoszczy) oraz prywatnych (Holandia, Dania, Niemcy, Szwecja, Szwajcaria, Stany Zjednoczone).

Odkryj współczesne dzieła autorstwa Marta Lesniakowska, przeglądaj najnowsze dzieła i kupuj online. Kategorie: współcześni artyści polscy (urodzony w nieznana data). Domeny artystyczne: Fotografia. Rodzaj konta: Artysta , członek od 2022 (Kraj pochodzenia Polska). Kup najnowsze prace Marta Lesniakowska na Artmajeur: Marta Lesniakowska: Odkryj wspaniałe dzieła współczesnych artystów. Przeglądaj dzieła, kupuj oryginalne dzieła sztuki bądź odbitki i wysokiej jakości wydruki.

Marta Lesniakowska Zdjęcie profilowe Duży

Ocena artysty, Biografia, Studio artysty:

Zobacz pełny profil

Obserwuj

Uznany artysta
Artysta, w który warto zainwestować
Nagrodzony

Wszystkie dzieła autorstwa Marta Lesniakowska

Filtry
Sortuj według:
Loading...
Kontakt Marta Lesniakowska
Wyślij prywatną wiadomość do Marta Lesniakowska
Wyślij wiadomość

Artmajeur

Otrzymuj nasz biuletyn dla miłośników i kolekcjonerów sztuki